GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Merdamy ze szczęścia!

 

PLUTO - WETERYNARZ W RADZIONKOWIE

ul. ks. Knosały 61A, Radzionków

 

TELEFON: 690 606 241

 

Pies, jako Twój najlepszy przyjaciel, również potrzebuje specjalistycznej opieki lekarskiej, aby zagwarantować mu w pełni komfortowe, szczęśliwe życie u swojego boku. Zachęcamy, aby wizyty w naszym gabinecie weterynaryjnym w Piekarach Śląskich odbywać regularnie – także w przypadkach, kiedy nie widać żadnych niepokojących dolegliwości u pupila.

Profilaktyczne badania dla psa mogą pozwolić na uniknięcie poważniejszych chorób pupila w przyszłości, a także zdiagnozowanie schorzenia w bardzo wczesnym stadium, wprowadzenie odpowiedniego leczenia na czas i nawet uratowanie życia twojemu pupilowi. 

 

W pełni zdajemy sobie sprawę, że wizyta u nawet najlepszego i przesympatycznego weterynarza, może być dla zwierzaka stresująca. W DOG-TORKU dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie ograniczyć negatywne emocje związane z badaniem. Wielu z naszych weterynarzy, posiada własnych czworonogów, dlatego do każdego pacjenta podchodzimy tak, jakby był to nasz własny zwierzak – z troską, miłością i delikatnością. Możesz być pewien, że Twój pupil będzie w najlepszych rękach!

 

Weterynarz w Radzionkowie

 

Psom każdej rasy i kundelkom, gwarantujemy kompleksową opiekę weterynaryjną. W naszym gabinecie Pluto w Radzionkowie, możesz skorzystać z profilaktycznej pomocy weterynarzy oraz usług z zakresu kardiologii, chirurgii, alergologii, dietetyki, okulistyki, neurologii, czy stomatologii. Co ważne, w nagłych wypadkach zapewniamy całodobową pomoc weterynaryjną 24h!

 

Leczymy psy w każdym wieku. Wykonujemy profilaktyczne szczepienie psa i odrobaczanie zwierzaka. Doradzamy także właścicielom, jakie warunki powinni zapewnić zwierzętom, aby te czuły się najbardziej komfortowo. Z kolei pupilami niesfornymi lub posiadającymi problemy psychologiczne, opiekę zapewni nasz behawiorysta dla psa w Radzionkowie. W ten sposób możemy wyjaśniać często niezrozumiałe dla opiekunów zachowania zwierzaka, znaleźć ich źródło i pomóc je zniwelować.

 

Źródła i objawy psich chorób

 

Choroba psa może mieć rozmaite źródło – genetyczne, alergiczne, wirusowe, pasożytnicze, dietetyczne, a nawet być spowodowane przez stres. Co za tym idzie, może dawać różne objawy, o różnym nasileniu. Pewne jest jednak to, że każdą zaobserwowaną zmianę w zachowaniu swojego czworonożnego przyjaciela należy sprawdzić. Oczywiście nie każda z nich może być symptomem poważniejszego schorzenia. Może wynikać np. z tego, że twój pies zatruł się jakimś pokarmem lub ma alergię na konkretny składnik. Aby jednak zyskać pewność, warto udać się do specjalisty i podzielić się z nim swoimi obawami, a on w razie potrzeby przeprowadzi odpowiednie badania.

 

Należy także pamiętać, że konkretne rasy psów są bardziej narażone na wystąpienie pewnych typów chorób lub schorzeń (np. ze względu na swoją budowę). Dlatego też należy zapewnić im specjalistyczną opiekę i regularnie kontrolować stan ich zdrowia już od najmłodszych lat. Przykładowo, psy z długimi, zwisającymi uszami (np. cocker spaniele, bassety) są bardziej narażone na choroby uszu. Warto także wspomnieć o syndromie ras brachycefalicznych (psy: np. mops, buldog francuski, koty: np. perski, himalajski), które ze względu na budowę czaszki mają większe predyspozycje do występowania trudności z oddychaniem, niewydolności serca, wymiotów bezpośrednio po posiłku i problemów z oczami.

 

Trzeba także wziąć pod uwagę, że wiek pupila może zwiększać jego predyspozycje do konkretnych schorzeń – na rozwój poszczególnych chorób narażone są w niektórych przypadkach głównie młode lub starsze zwierzęta.

 

Leczenie psa przez weterynarza Pluto w Radzionkowie

 

Zauważyłeś, że Twój psiak stał się apatyczny lub nerwowy? Znacznie częściej prosi o spacer, jednak ma problemy z oddawaniem moczu? Ma trudności w poruszaniu się? Wymiotuje, często się drapie, a może dyszy, nawet jeśli temperatura nie jest zbyt wysoka? Koniecznie udaj się do specjalisty, jeśli zauważyłeś, któryś z wymienionych objawów i upewnij się, że twój pies jest zdrowy.

 

Najczęściej występujące choroby psów:
 

 • padaczka (objawy: napady drgawkowe)
 • babeszjoza (objawy: mniejszy apetyt, biegunka/wymioty, powiększone węzły chłonne)
 • rozrost gruczołu krokowego (objawy: większa potrzeba oddawania stolca, krwiomocz, hematospermia)
 • zarobaczenie (objawy: wymioty, biegunka, zmatowiona sierść, wypadanie sierści, obniżenie masy ciała, zaparcia)
 • borelioza (objawy: gorączka, apatia, mniejszy apetyt, sparaliżowane kończyny, padaczka, zapalenie wątroby, zapalenie nerek)
 • dysplazja stawu biodrowego (objawy: osowiałość i brak chęci do zabawy, trudności w poruszaniu się, zachowywanie dużej ostrożności przy poruszaniu się, sztywny chód)
 • zapalenie uszu (objawy: wzmożone drapanie się w okolicy ucha, ocieranie głową o różne przedmioty, nadwrażliwość przy uszach, ropny wyciek z ucha, obrzęk i zaczerwienienie ucha)
 • zapalenie gruczołów przyodbytowych (objawy: osowiałość, obecność krwi w kale, problemy z defekacją, wymioty, nieprzyjemny zapach, zmniejszony apetyt, zaparcia, osłabienie, saneczkowanie, osłabienie)

 

Poważne choroby zakaźne psów, które mogą zagrażać ich życiu:
 

 • parwowiroza – psi tyfus (objawy: mniejszy apetyt, biegunka, wymioty, krew w kale)
 • skręt żołądka (objawy: wzmożone ślinienie się, dyszenie, twarde okolice brzucha, odruch wymiotny, opuchlizna, szybsze bicie serca)
 • nosówka (objawy: apatia, gorączka, wydzielina z nosa i oczu + objawy charakterystyczne dla danej postaci nosówki, tj. nerwowej, płucnej, jelitowo-żołądkowej, ocznej lub skórnej)
 • wścieklizna (objawy: wzmożone ślinienie się, jedzenie rzeczy niejadalnych, piana na pysku, opadająca żuchwa, agresywne zachowanie lub otępienie w zależności od postaci choroby)
 • wirusowe zapalenie wątroby (objawy: gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, wymioty, biegunka, osowiałość, zapalenie migdałków)

 

Wybierając nasz gabinet weterynaryjny Pluto w Radzionkowie, masz pewność, że Twoim pupilem zaopiekują się najlepsi specjaliści w Twojej okolicy. Komfort i poczucie bezpieczeństwa zwierząt to nasze absolutne priorytety, dlatego podczas każdej wizyty robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mały pacjent czuł się dobrze i się nie stresował. Pomagamy przy lekkich schorzeniach, a także w zaawansowanych stadiach chorób. Zauważyłeś niepokojące dolegliwości u swojego psa lub kota? A może dotychczasowe leczenie nie przynosi skutków? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością wam pomożemy!

ZADZWOŃ DO NAS:

690 606 241

Administratorem danych osobowych jest Pluto Gabinet Weterynaryjny Aleksandra Rożeńska, ks. Knosały 61A, 41-922 Radzionków, NIP: 4980127035. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy, na Twoje żądanie, w celu dokonania odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy oraz realizacji usług będą przetwarzane do zakończenia umowy o świadczenie usług z Administratorem oraz czas niezbędny do wywiązania się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa (rozliczenia, przedawnienia roszczeń). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia  odpowiedź na zapytanie. Pozostałe zasady przetwarzania danych określa Polityka prywatności.

Imię
Nazwisko
Twój telefon:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub przez formularz.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ