GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Neurologia zwierzęca

 

PLUTO - WETERYNARZ W RADZIONKOWIE

ul. ks. Knosały 61A, Radzionków

 

TELEFON: 690 606 241

 

Choroby neurologiczne zwierząt całkowicie słusznie budzą największe obawy u właścicieli zwierząt. Schorzenia układu nerwowego mogą bowiem prowadzić do rozwoju groźnych dla zdrowia chorób o nieodwracalnych skutkach, a nawet śmierci.

Nasz gabinet Pluto w Radzionkowie tworzą najlepsi weterynarze świadczący usługi także z zakresu neurologii zwierzęcej. Nasi lekarze posiadają bogate doświadczenie oraz podejście, dzięki któremu Twój pupil zapomni o stresie, spowodowanym wizytą. W nagłych przypadkach jesteśmy do Twojej dyspozycji całodobowo w placówce w Radzionkowie.

Neurologia dla zwierząt na Śląsku
 

Weterynarz świadczący usługi z zakresu neurologii zajmuje się wszystkimi zagadnieniami związanymi z chorobami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Do jego zadań należy wykonywanie niezbędnych badań, przeprowadzanie testów diagnostycznych oraz leczenie zwierząt, zwłaszcza w stanie zagrożenia życia. Na podstawie swej szerokiej wiedzy jest w stanie zaproponować najbardziej odpowiednie leczenie farmakologiczne, a także przeprowadzić proces rehabilitacji.

 

Dobry weterynarz jest stanie zlokalizować uszkodzony obszar układu nerwowego z niezwykłą precyzją, zapewnianą przez najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Przeprowadzi również wnikliwy wywiad lekarski, mający za zadanie poznać możliwe przyczyny chorób oraz wyeliminować wszelkie czynniki ryzyka.

 

Objawy chorób neurologicznych u zwierząt

 

Wiele z objawów, z którymi mamy do czynienia w przypadku wystąpienia choroby neurologicznej, stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia naszego pupila. Występują one w różnym natężeniu – często na tyle subtelnie, że łatwo je zbagatelizować. Każda zmiana w zachowaniu zwierzęcia powinna stanowić dla nas sygnał ostrzegawczy, wymagający konsultacji u lekarza. O ile zakres objawów neurologicznych pozostaje niesamowicie szeroki, tak do najczęstszych z nich zaliczamy:

 

 • otępienie
 • nienaturalne przechylanie głowy
 • zaburzenia równowagi
 • drżenie ciała
 • oczopląs
 • niedowład lub porażenie kończyn, potykanie się
 • ból grzbietu i szyi
 • śpiączka
 • niekontrolowane oddawanie moczu
 • drgawki
 • chodzenie po kole
 • zmiany zachowania
 • zarzucanie kończynami

 

Należy pamiętać o tym, że nie każda niepokojąca odpowiedź ze strony układu nerwowego ma podłoże neurologiczne. Bardzo podobne objawy reprezentuje dla przykładu cukrzyca, w przypadku której może dochodzić do śpiączki, czy krążenie wrotno-oboczne, wywołujące otępienie. Dzięki nowoczesnym metodom diagnostycznym w naszych gabinetach jesteśmy w stanie zdiagnozować każde schorzenie, niezależnie od źródła jego pochodzenia.

 

Przyczyny chorób neurologicznych u zwierząt
 

Zaburzenia neurologiczne mogą być spowodowane czynnikami pochodzenia:

 

 • infekcyjnego – np. zapalenie opon mózgowych, wywołane przez ukąszenie kleszcza,
 • naczyniowego - przebyte udary mózgu, zawały rdzenia kręgowego,
 • metabolicznego – np. encefalopatia wątrobowa,
 • zwyrodnieniowego – np. abiotrofia móżdżku, występująca m.in. u american staffordshire terierów,
 • genetycznego – np. wodogłowie,
 • urazowego – urazy czaszki i kręgosłupa,
 • toksycznego – zatrucie pestycydami np. z grupy karbaminianowych,
 • idiopatycznego – np. padaczka idiopatyczna.
   

Jak przygotować zwierzę do wizyty neurologicznej u weterynarza?
 

Podczas wizyty należy przekazać lekarzowi informacje na temat dotychczasowego leczenia, diety oraz leków, przyjmowanych wcześniej i obecnie. Zwierzę powinno odbyć głodówkę, być wyspane i wypoczęte. Powinniśmy przypomnieć sobie wszystkie odbiegające od normy zachowania zwierzęcia. W miarę możliwości należy zrezygnować z podawania leków przeciwbólowych.

 

Leczenie neurologiczne zwierząt na Śląsku w Radzionkowie - przebieg wizyty
 

Podczas wizyty u lekarza w naszym gabinecie w pierwszej kolejności przeprowadzamy dokładny wywiad. Następnie nasz specjalista przeprowadzi podstawowe badanie kliniczne i neurologiczne. W zależności od objawów zlecimy morfologię, badania biochemiczne surowicy, serologiczne lub genetyczne. W trudniejszych przypadkach sięgniemy po zaawansowane metody diagnostyczne np. badanie płynu mózgowo-rdzeniowego (PMR), który pomoże zdiagnozować schorzenia związane z zapaleniem ośrodkowego układu oddechowego. Koniecznością może okazać się przeprowadzenie tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego (MRI).

W zależności od wykrytej choroby nasz lekarz zaproponuje ci najlepsze metody leczenia pupila, dokładnie wytłumaczy każdy jego etap oraz poinstruuje, jak powinna przebiegać ewentualna rehabilitacja dla zwierzęcia.

 

Dzięki przyjaznemu podejściu oraz wiedzy z zakresu behawioryzmu nie musisz bać się o swojego pupila – każde badanie przeprowadzamy w taki sposób, by zapewnić zwierzęciu maksymalny komfort oraz brak bólu i strachu. Tak, by każda kolejna kontrolna wizyta przebiegała dla niego bez żadnego stresu.

 

Neurologia zwierząt na Śląsku - dlaczego my?
 

Od początku naszego istnienia przyświeca nam cel zapewnienia najlepszej pomocy lekarskiej naszym czworonożnym przyjaciołom – zarówno w zakresie neurologii, jak i innych dziedzin medycyny. Najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, doskonałe podejście oraz najwyższa troska pozwalają nam realizować go w stu procentach.

 

W Gabinecie Pluto w Radzionkowie przeprowadzamy kompleksowy zakres usług, związanych z szeroko pojętą neurologią zwierzęcą - od diagnostyki, przez leczenie, aż po ewentualną rehabilitację. W nagłych przypadkach jesteśmy do twojej dyspozycji całodobowo.

ZADZWOŃ:

690 606 241

ODWIEDŹ:

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem PLUTO w Radzionkowie:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ