GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Stomatologia zwierzęca

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

Dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej pupila jest niezwykle istotna – zarówno dla jego komfortu (np. podczas jedzenia), jak i ogólnego zdrowia. Regularna obserwacja stanu uzębienia zwierzaka i profilaktyczne wizyty u weterynarza, znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia poważniejszych chorób jamy ustnej, a tym samym także i schorzeń innych organów – nerek, serca i wątroby.

Opieka stomatologiczna dla zwierząt na Śląsku
 

W naszym zaprzyjaźnionym gabinecie weterynaryjnym Dog-torek w Piekarach Śląskich otrzymają Państwo kompleksową opiekę stomatologiczną dla zwierząt domowych. Dzięki różnorodnym specjalizacjom naszych lekarzy możemy zapewnić odpowiednią pomoc stomatologiczną dla psów, kotów, a także gryzoni w każdym wieku. 

 

Przyjmujemy zwierzęta na profilaktyczne wizyty kontrolne, diagnozujemy pacjentów, a także podejmujemy się leczenia poważniejszych wad zgryzu (wrodzonych i tych powstałych np. w wyniku wypadku komunikacyjnego) lub chorób jamy ustnej. Wszystko to w bezstresowej, domowej atmosferze – dla największego komfortu twojego pupila.

 

Stomatolog dla zwierząt na Śląsku
 

Nowocześnie wyposażone gabinety pozwalają nam kompleksowo zadbać o zwierzęta. Przy leczeniu jamy ustnej korzystamy z unitu stomatologicznego wyposażonego w turbinę, skaler oraz mikrosilnik.

 

W ramach stomatologii zwierząt wykonujemy następujące usługi:

 

 • czyszczenie kamienia nazębnego
 • lakierowanie zębów
 • leczenie chorób przyzębia i dziąseł
 • zbiegi z obszaru chirurgii szczękowej – m.in. ekstrakcje zębów, leczenie zwierząt po wypadkach, które doznały złamań, a także pacjentów z wadami wrodzonymi jamy ustnej
   

Wizyta stomatologiczna u weterynarza - wskazania
 

Jeśli zaobserwujesz u swojego zwierzaka, któreś z poniższych objawów, jak najszybciej udaj się do specjalisty:

 

 • nieprzyjemny zapach z pyszczka
 • obfite ślinienie się
 • kamień nazębny i przebarwienia
 • zaczerwienione dziąsła
 • złamany lub ukruszony ząb
 • krwawienie z pyszczka
 • osowiałość i brak apetytu

 

Nieprzyjemny zapach, wzmożone ślinienie, zaczerwienione dziąsła, bądź ukruszony ząb wcale nie muszą oznaczać poważniejszych chorób i mogą wymagać jedynie wdrożenia leczenia zachowawczego. Jednak krwawienie i brak apetytu u zwierzęcia to znacznie bardziej alarmujące sygnały. W przypadku ich wystąpienia może okazać się, że konieczne będzie usunięcie zęba lub zębów, aby poprawić stan zdrowia pupila. W każdej z tych sytuacji pomogą ci nasi specjaliści!

 

Leczenie stomatologiczne psa, kota lub gryzonia na Śląsku - jak przebiega?
 

Po pierwsze – bezstresowo i bezboleśnie. Wizytę rozpoczynamy od rozmowy o dotychczasowych dolegliwościach zwierzęcia z właścicielem i skontrolowania stanu uzębienia pacjenta. Na tej podstawie wdrażamy leczenie zachowawcze (m.in. usuwanie kamienia nazębnego, wypełnienia i leczenie próchnicy) lub w przypadku wykrycia rozwijających się chorób, zapaleń lub zwierząt z urazami po wypadkach opracowujemy plan terapii stomatologicznej, mającej na celu przywrócić Twojemu pupilowi w miarę możliwości dotychczasowy komfort. Instruujemy także właścicieli, jak najlepiej dbać o higienę jamy ustnej pupila, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich dolegliwości w przyszłości.

 

Aby ograniczyć stres i dyskomfort, które zwierzę mogłoby odczuwać w związku z leczeniem, zabiegi wykonujemy pod znieczuleniem ogólnym. Przed tym każdorazowo przeprowadzamy badania krwi, a w razie potrzeby także RTG, badania moczu i serca. Pozwalają nam one ocenić, czy zabieg i podanie znieczulenia będą dla czworonoga bezpieczne. Następnie umawiamy się na konkretny termin wizyty. Przed rozpoczęciem leczenia instruujemy właściciela co do konieczności odbycia głodówki przez pupila kilka godzin przed podaniem znieczulenia.

 

Po przeprowadzeniu zabiegu podajemy zwierzakowi niezbędne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Gdy nasz pacjent dojdzie do siebie po zabiegu i lekarz stwierdzi, że jego stan pozwala na bezpieczny powrót do właściciela, wydajemy pupila i instruujemy opiekuna, jak powinien z nim się z nim obchodzić w najbliższym czasie. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości prosimy o kontakt – zapewniamy całodobową pomoc w nagłych sytuacjach.

ZADZWOŃ DO NAS:

604 915 797

ODWIEDŹ NAS:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem DOG-TOREK w Piekarach Śląskich:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ