GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Ortopedia zwierzęca

 

PLUTO - WETERYNARZ W RADZIONKOWIE

ul. ks. Knosały 61A, Radzionków

 

TELEFON: 690 606 241

 

Weterynarz świadczący usługi z zakresu ortopedii zajmuje się badaniem, diagnostyką i leczeniem chorób w obrębie układu ruchu. Wykrywa oraz leczy stany chorobowe i skutki urazów układu mięśniowego, szkieletu (wykluczając kości czaszki) i układu więzadłowego. Zabiegom ortopedycznym poddawane są najczęściej zwierzęta po kontuzjach, złamaniach, wypadkach komunikacyjnych i te z wrodzonymi nieprawidłowościami w zakresie układu ruchu.

Ortopedia dla zwierząt na Śląsku w gabinecie Pluto w Radzionkowie
 

Ta dziedzina medycyny rozpoznaje i leczy wiele schorzeń związanych z funkcjonowaniem narządów ruchu. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni weterynarze każdego dnia podejmują działania na rzecz zwierząt zmagających się ze:

 

  • zwichnięciami
  • złamaniami kości
  • dyskopatiami
  • dysplazjami
  • zerwaniami więzadeł
  • chorobami zwyrodnieniowymi stawów

 

Leczenie ortopedyczne zwierząt na Śląsku
 

Schorzenia ortopedyczne często nie są widoczne gołym okiem. Dlatego warto na co dzień zwierzę obserwować, by po zauważeniu niepokojących objawów szybko udać się do odpowiedniego specjalisty. Jeśli twój pies lub kot nagle stracił ochotę na uwielbianą wcześniej aktywność, zaczął utykać lub niechętnie się porusza, to znak, że najprawdopodobniej coś złego dzieje się w jego układzie ruchu. Wizyta kontrolna u weterynarza pozwala szybko wykryć występujące nieprawidłowości i wdrożyć odpowiedni sposób leczenia, rehabilitacji lub fizjoterapii.

 

W naszym gabinecie Dog-torek  Piekarach Śląskich opiniujemy patologie w układzie ruchu – zarówno te wrodzone, jak i nabyte. Oczywiście przyjmujemy też pacjentów po wypadkach, kontuzjach i urazach. Wykonując odpowiednie czynności z zakresu ortopedii zwierząt, zajmujemy się złamaniami, uszkodzeniami mięśni i więzadeł.

 

Poza leczeniem klasycznych schorzeń ortopedycznych u zwierząt przeprowadzamy także rekonstrukcje zerwanych więzadeł krzyżowych u zwierząt metodą zewnątrztorebkową, zabiegi typu TTA i TTA Rapid, osteosyntezy oraz zabiegi stosowane w przypadku zwichnięcia rzepki.

 

Rekonstrukcja zerwanego więzadła krzyżowego u zwierząt - na czym polega?
 

Rekonstrukcja zerwanego więzadła krzyżowego metodą zewnątrztorebkową to procedura polegająca na odtworzeniu uszkodzonej struktury specjalnym implantem protetycznym. Pozwala zredukować niestabilności stawu kolanowego wywołanego zerwaniem więzadła krzyżowego. Częściej wykorzystywana jest w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego niż podczas zerwania powstałego wskutek zmian zwyrodnieniowych lub zapalnych. Technika zwana też metodą szwu bocznego rekomendowana jest zwierzętom o masie maksymalnie 10 kg – szczególnie małym i lekkim rasom.

 

Inne metody leczenia zerwania więzadła krzyżowego u zwierząt na Śląsku
 

Zerwane więzadła u psów ważących więcej lub tych zmagających się z nadwagą leczymy metodami TTA oraz TTA Rapid. Zabieg TTA (Tibial Tuberosity Advancement) polegający na przesunięciu guzowatości piszczelowej, pozwala na zmianę kąta nachylenia powierzchni stawowej kości i tym samym umożliwia minimalizację bolesnego ruchu szufladowego. TTA Rapid to najnowsza modyfikacja tej metody stosowana u zwierząt bardzo aktywnych, pracujących, ważących ponad 15 kg. Pozwala osiągnąć większą skuteczność leczenia przy jednoczesnym mniejszym naruszeniu struktury tkanek miękkich i kości. TTA Rapid nie wymaga reoperacji – wszystkie wszczepione elementy pozostają w ciele pacjenta na stałe. Dzięki temu zwierzę może szybciej wrócić do zdrowia i pełnej sprawności.

 

Osteosynteza u zwierząt domowych - kiedy wykonywać?
 

Stosujemy także osteosyntezy, czyli procedury chirurgiczne wykonywane w celu unieruchomienia złamania lub wyłamania tkanek kostnych bądź kostno-chrzęstnych. Ta operacyjna metoda leczenia pozwala na stabilizację uszkodzonego miejsca i prawidłowe gojenie się kości. Osteosyntezę wykonuje się w sytuacji, gdy niemożliwe jest założenie tradycyjnego opatrunku usztywniającego, czyli gipsu.

 

Zwichnięcie rzepki u psa
 

Pomagamy także psom zmagającym się ze zwichnięciami rzepki. Leczymy zwierzęta w 1,2 i 3 stopniu zaawansowania. Wykonane zawczasu odpowiednie badanie ortopedyczne pozwalają na wdrożenie odpowiedniego leczenia zmniejszającego ryzyko rozwoju choroby do czwartego – najbardziej rozwiniętego typu.

 

Typowym objawem tej dolegliwości jest kulawizna. Tu warto podkreślić, że nie u wszystkich psów ona występuje. Zdarza się, że zwierzę w zaawansowanej postaci zwichnięcia zachowuje się normalnie, nie odczuwając podczas ruchu bólu. Dolegliwość atakuje głównie małe rasy. Wrodzona postać choroby wywoływana jest najczęściej przez nieprawidłowości w budowie stawu, a nabyta spowodowana jest urazami.

ZADZWOŃ:

690 606 241

ODWIEDŹ:

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem PLUTO w Radzionkowie:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ