GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Mruczymy ze szczęścia!

 

PLUTO - WETERYNARZ W RADZIONKOWIE

ul. ks. Knosały 61A, Radzionków

 

TELEFON: 690 606 241

 

Kot, jako Twój przytulaśny przyjaciel, również potrzebuje specjalistycznej opieki lekarskiej, aby zagwarantować mu w pełni komfortowe, szczęśliwe życie u swojego boku. Zachęcamy, aby wizyty w naszym gabinecie weterynaryjnym w Radzionkowie odbywać regularnie – także w przypadkach, kiedy nie widać żadnych niepokojących dolegliwości u pupila.

Profilaktyczne badanie kota może pozwolić na uniknięcie poważniejszych chorób w przyszłości, a także zdiagnozowanie schorzenia w bardzo wczesnym stadium, wprowadzenie odpowiedniego leczenia na czas i nawet uratowanie życia twojemu kocurowi. 

 

W pełni zdajemy sobie sprawę, że wizyta u nawet najlepszego i przesympatycznego weterynarza, może być dla zwierzaka stresująca. W DOG-TORKU dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie ograniczyć negatywne emocje związane z badaniem. Wielu z naszych weterynarzy, posiada własnych czworonogów, dlatego do każdego pacjenta podchodzimy tak, jakby był to nasz własny zwierzak – z troską, miłością i delikatnością. Możesz być pewien, że Twój pupil będzie w najlepszych rękach!

 

Pogotowie weterynaryjne 24/7 w Radzionkowie

 

Kotom każdej rasy i dachowcom, gwarantujemy kompleksową opiekę weterynaryjną. W naszym gabinecie Pluto w Radzionkowie możesz skorzystać z pomocy weterynarzy świadczących usługi z zakresu kardiologii, chirurgii, alergologii, dietetyki, okulistyki, neurologii, czy stomatologii. Co ważne, w nagłych wypadkach zapewniamy całodobową pomoc!

 

Leczymy koty w każdym wieku. Wykonujemy profilaktyczne szczepienia i odrobaczanie kotów. Doradzamy także właścicielom, jakie warunki powinni zapewnić zwierzętom, aby te czuły się najbardziej komfortowo. Z kolei pupilami niesfornymi lub posiadającymi problemy psychologiczne, opiekę zapewni nasz behawiorysta dla kota w Radzionkowie. W ten sposób możemy wyjaśniać często niezrozumiałe dla opiekunów zachowania zwierzaka, znaleźć ich źródło i pomóc je zniwelować.

 

Źródła i objawy psich chorób

 

Choroba kota może mieć rozmaite źródło – genetyczne, alergiczne, wirusowe, pasożytnicze, dietetyczne, a nawet być spowodowane przez stres. Co za tym idzie, może dawać różne objawy, o różnym nasileniu. Pewne jest jednak to, że każdą zaobserwowaną zmianę w zachowaniu swojego czworonożnego przyjaciela należy sprawdzić. Oczywiście nie każda z nich może być symptomem poważniejszego schorzenia. Może wynikać np. z tego, że twój pies zatruł się jakimś pokarmem lub ma alergię na konkretny składnik. Aby jednak zyskać pewność, warto udać się do specjalisty i podzielić się z nim swoimi obawami, a on w razie potrzeby przeprowadzi odpowiednie badania.

 

Należy także pamiętać, że pewne rasy kotów są bardziej narażone na wystąpienie pewnych typów chorób lub schorzeń (np. ze względu na swoją budowę). Dlatego też należy zapewnić im specjalistyczną opiekę i regularnie kontrolować stan ich zdrowia już od najmłodszych lat.

 

Trzeba także wziąć pod uwagę, że wiek pupila może zwiększać jego predyspozycje do konkretnych schorzeń – na rozwój poszczególnych chorób narażone są w niektórych przypadkach głównie młode lub starsze zwierzęta.

 

Leczenie kota u weterynarza Pluto w Radzionkowie

 

W naszym zespole posiadamy prawdziwych miłośników kotów, którzy otoczą twojego mruczka najlepszą, możliwą opieką. Pamiętaj, w przypadku kotów największe ryzyko wystąpienia rozmaitych chorób występuje we wczesnych latach życia, a także u starszych zwierzaków – w ich przypadku regularne, profilaktyczne wizyty u weterynarza są niezwykle istotne. Każdorazowo zalecamy także regularną obserwację zwierzaka w domu. W przypadku kotów należy na bieżąco kontrolować stan ich skóry, uszu i spojówek. Sprawdzać trzeba także, czy zwierzę regularnie oddaje mocz i kał oraz czy nie jest wrażliwe na ucisk w konkretnym miejscu ciała.

 

Twój kot ostatnio często kicha? Zmniejszył mu się apetyt? Charczy, wymiotuje lub częściej korzysta z kuwety? A może w jego zachowaniu nastąpiła zmiana? Jeśli zaobserwowałeś, któryś z tych objawów, nie zwlekaj – umów się na wizytę do weterynarza. Dzięki bogatej wiedzy na temat chorób typowych dla kotów jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować konkretne schorzenie i wdrożyć odpowiednie leczenie oraz dietę.

 

Najpopularniejsze choroby kotów i ich objawy:
 

 • koci katar (objawy: katar, kichanie, mniejszy apetyt, wydzielina z oczu)
 • pasożyty wewnętrzne (objawy: wymioty, utrata wagi, biegunki, kaszel, problemy skórne)
 • niewydolność nerek (objawy: mniejszy apetyt, wymioty, częstsze oddawanie moczu, schudnięcie)
 • zakaźne zapalenie jelit (objawy: wymioty, gorączka, mniejszy apetyt i pragnienie, biegunka, apatia)
 • cukrzyca (objawy: brak apetytu, odwodnienie zwierzaka, bardzo częste oddawanie moczu, wzmożone pragnienie)
 • pchły (objawy: problemy skórne, obecność pcheł na skórze zwierzaka, częste drapanie i wylizywanie, zaczerwienienie skóry)
 • zapalenie dolnych dróg moczowych (objawy: miauczenie podczas oddawania moczu, pojawienie się krwi w moczu, problemy z oddawaniem moczu, zmniejszony apetyt, wymioty, osowiałość)

 

Poważne choroby zakaźne kotów, które mogą zagrażać ich życiu:
 

 • wścieklizna (objawy: lękliwość, agresja/uległość, schorzenia neurologiczne, wzmożone miauczenie, zapalenie mózgu)
 • FeLV – kocia białaczka (objawy: biegunka, gorączka, zapalenie dolnych dróg moczowych, osowiałość, brak apetytu, gorączka, problemy skórne)
 • FIP – zakaźne zapalenie otrzewnej (objawy: blade błony śluzowe, utrata wagi, osłabienie zwierzaka, zmatowienie sierści, powracająca gorączka, mniejszy apetyt)
 • FIV – zespół nabytego niedoboru immunologicznego (objawy: wymioty, biegunka, powtarzające się infekcje, trudności w jedzeniu, wyższa temperatura, anemia, powiększone węzły chłonne)

 

W przypadku zdiagnozowania u pupila, którejś z wymienionych chorób zakaźnych, należy zachować szczególną ostrożność i nie dopuszczać do jego kontaktu ze zdrowymi zwierzętami.

 

Wybierając nasz gabinet weterynaryjny Pluto w Radzionkowie, masz pewność, że Twoim pupilem zaopiekują się najlepsi specjaliści w Twojej okolicy. Komfort i poczucie bezpieczeństwa zwierząt to nasze absolutne priorytety, dlatego podczas każdej wizyty robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mały pacjent czuł się dobrze i się nie stresował. Pomagamy przy lekkich schorzeniach, a także w zaawansowanych stadiach chorób. Zauważyłeś niepokojące dolegliwości u swojego psa lub kota? A może dotychczasowe leczenie nie przynosi skutków? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością wam pomożemy!

ZADZWOŃ DO NAS:

690 606 241

Administratorem danych osobowych jest Pluto Gabinet Weterynaryjny Aleksandra Rożeńska, ks. Knosały 61A, 41-922 Radzionków, NIP: 4980127035. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy, na Twoje żądanie, w celu dokonania odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy oraz realizacji usług będą przetwarzane do zakończenia umowy o świadczenie usług z Administratorem oraz czas niezbędny do wywiązania się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa (rozliczenia, przedawnienia roszczeń). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia  odpowiedź na zapytanie. Pozostałe zasady przetwarzania danych określa Polityka prywatności.

Imię
Nazwisko
Twój telefon:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub przez formularz.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ