GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Dietetyka zwierzęca

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

To, w jaki sposób się odżywiamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dokładnie tak samo jest w przypadku zwierząt. Zapewniając im odpowiednią dietę, mamy szansę nie tylko zapobiegać poważniejszym schorzeniom i dolegliwościom, ale i poprawić komfort i kondycję swojego pupila, wzmocnić jego odporność, a także zagwarantować mu prawidłowy rozwój. Warto także wiedzieć, że nieprawidłowe żywienie (np. niedobór konkretnych składników odżywczych, podawanie zbyt dużych lub za małych ilości jedzenia) może prowadzić do wystąpienia chorób oraz zmian w zachowaniu.

W zaprzyjaźnionym gabinecie Dog-torek w Piekarach Śląskich możesz skorzystać z profesjonalnych konsultacji z weterynarzem – specjalizujemy się w dietetyce psiej i kociej. Zdiagnozujemy potencjalny problem żywieniowy twojego pupila i doradzimy ci, jak możesz poprawić dotychczasową dietę, aby zapobiec poszczególnym dolegliwościom zdrowotnym lub je załagodzić. Ułożymy także plan żywieniowy odpowiednio dopasowany do potrzeb twojego czworonoga.

 

Opieka dietetyczna dla zwierząt na Śląsku
 

Czy to, co je mój kot/pies jest dla niego zdrowe? Czy w jego diecie znajdują się wszystkie potrzebne składniki? Czy to, co je może powodować u niego dyskomfort i wywoływać dolegliwości? Czy nie je za dużo/za mało? Na te i wiele innych pytań odpowie ci nasz weterynarz!

 

Konsultacja dietetyczna dla psa lub kota u weterynarza

 

Do skorzystania z konsultacji z weterynarzem świadczącym usługi z zakresu dietetyki zachęcamy przede wszystkim:

  • osoby, które chciałyby, aby profesjonalista zweryfikował dotychczasową dietę ich zwierzaka i doradził, jak można ją poprawić,
  • osoby, które planują zmienić karmę lub sposób żywienia pupila i potrzebują porady, jakie produkty powinny znaleźć się w nowej diecie zwierzaka,
  • osoby, których pupil jest schorowany i wymaga ułożenia indywidualnego planu żywieniowego. Do schorzeń, które wymagają wprowadzenia specjalnej diety, możemy zaliczyć m.in. niewydolność nerek, wątroby, serca, cukrzycę, alergie pokarmowe i skórne, nietolerancje na konkretne składniki, a także otyłość. Warto także podkreślić, że dieta jest jedynie wsparciem dla specjalistycznego leczenia wymienionych schorzeń – zmiana jadłospisu zwierzaka nie powinna być jedynym środkiem, jaki podejmuje właściciel.

 

Konsultacje dietetyczne z weterynarzem zalecamy zarówno w przypadku młodych, jak i starszych zwierząt. Trzeba jednak zaznaczyć, że o prawidłowe żywienie pupila najlepiej zacząć dbać już we wczesnych latach jego życia. Wdrażając odpowiednią dietę, jesteś w stanie w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważniejszych schorzeń w przyszłości, poprawić jego komfort i sprawić, że będzie przy tym boku przez wiele lat – szczęśliwy, w pełni sił i zdrowia!

 

Zdrowe żywienie pupila - jak przebiegają konsultacje dietetyczne z weterynarzem?
 

Współpraca za każdym razem rozpoczyna się od wywiadu z właścicielem. Podczas rozmowy nasz specjalista zapyta o to, jak do tej pory żywiłeś swojego pupila, a także o stan jego zdrowia. W razie potrzeby zleci wykonanie dodatkowych badań.

 

W następnej kolejności przygotuje specjalny plan żywieniowy dla twojego zwierzaka, uwzględniając jego wiek, ewentualne schorzenia, nietolerancje czy alergie. Zostaniesz także dokładnie poinstruowany, w jakich ilościach podawać zwierzęciu jedzenie, a także jakich produktów powinieneś unikać.

 

Oczywiście tutaj nasza współpraca się nie kończy. Przy wdrażaniu nowej diety zwierzaka, pozostaniesz w stałym kontakcie z naszym specjalistą. Będziesz mógł na bieżąco informować go, jak twój pupil reaguje na zmianę jadłospisu – w razie potrzeby wspólnie omówicie potrzebne modyfikacje. Chcemy także podkreślić, że wprowadzenie nowej diety może nie przynieść natychmiastowych efektów. To dłuższy proces, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość, obserwować pupila i regularnie dzielić się swoimi spostrzeżeniami z weterynarzem.

ZADZWOŃ:

604 915 797

ODWIEDŹ:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem DOG-TOREK w Piekarach Śląskich:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ