GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Konsultacje behawioralne

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

Nie potrafisz okiełznać konkretnego zachowania swojego pupila? Przygotowujesz się na przyjęcie kota lub psa? A może potrzebujesz porady, jak zmniejszyć stres zwierzaka związany z wyjazdem lub przeprowadzką? W tych i wielu innych kwestiach pomoże ci nasz behawiorysta dla psa i kota.

Behawiorysta psów i kotów na Śląsku
 

Poszczególne zachowania i reakcje zwierząt wciąż pozostają dla wielu właścicieli tajemnicą. O ile niektóre z nich nie wzbudzają naszego niepokoju, tak niespodziewane przejawy agresji, lękliwość, zaburzenia żywienia czy nadmierna hałaśliwość i zbytnie pobudzenie, stanowią mocne sygnały do podjęcia konkretnych kroków. Najlepszym wyjściem w takich sytuacjach będzie udanie się do specjalisty, który doradzi, w jaki sposób wyeliminować uciążliwe zachowania lub w razie potrzeby wdroży odpowiednie leczenie zwierzaka.

 

Nasi lekarze z czystej miłości do zwierząt, która przerodziła się w pasję, przez lata zgłębiali czynniki warunkujące poszczególne zachowania psów i kotów. To skarbnica wiedzy, z której możesz skorzystać w naszym gabinecie weterynaryjnym Dog-torek w Piekarach Śląskich. Nasi behawioryści dołożą wszelkich starań, aby pomóc ci poradzić sobie z konkretnym problemem, lepiej zrozumieć twojego zwierzaka i pokażą ci jak najlepiej się z nim komunikować. A to przełoży się na lepsze samopoczucie Twojego pupila, a także podniesie twój komfort.

 

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego twój zwierzak zachowuje się akurat w taki, a nie inny sposób i co możesz zrobić, aby to zmienić, serdecznie zapraszamy na konsultacje!

 

Kiedy warto skorzystać z konsultacji behawioralnej dla psa lub kota?
 

Zachowania agresywne u psa lub kota, to zdecydowanie jeden z najczęstszych problemów, z jakimi właściciele zgłaszają się do specjalisty. Trzeba jednak zaznaczyć, że mogą mieć one różne podłoże, a także być skierowane do różnych osób (dzieci, obcych ludzi, właściciela i pozostałych domowników) bądź zwierząt – a nawet samego siebie.

 

Agresja to jednak tylko jedno z wielu wskazań do skorzystania z pomocy behawiorysty. Właścicieli czworonogów powinny zaalarmować także wszelkie zaburzenia odżywiania – zarówno nadmierny apetyt, jak i to, że pupil nie je wcale. Specjaliście warto także zgłosić, jeśli zwierzę często podkrada jedzenie domownikom.

 

Zwrócić naszą uwagę powinny także skrajne stany emocjonalne zwierzęcia. Trzeba pamiętać, że podobnie, jak ludzie, tak i czworonogi mogą popadać w stany depresyjne lub wręcz przeciwnie – być nadaktywne i zbyt pobudzone, hałaśliwe (także w nocy). Niepokojące powinny być także lękliwość i strach ściśle powiązane z konkretnym dźwiękiem albo osobą.

 

Kolejnym problemem, z którym może pomóc ci behawiorysta, jest niszczenie mebli i rozmaitych, domowych przedmiotów. Właściciele zwierząt często proszą o poradę także w kwestii zabierania rzeczy i ich ukrywania przez pupila.

 

Możemy także wyróżnić jeszcze kilka sytuacji, niezwiązanych bezpośrednio z zachowaniem zwierzęcia, w których konsultacje behawioralne mogą być niezwykle pomocne. Są to m.in.

 

  • chęć przygarnięcia pierwszego czworonoga
  • chęć przygarnięcia kolejnego zwierzęcia
  • perspektywa pojawienia się małego dziecka w domu
  • planowana przeprowadzka, zmiana dotychczasowego otoczenia pupila

 

Jak przebiega konsultacja z behawiorystą psów i kotów na Śląsku?
 

Nasi behawioryści za każdym razem pracę z nowym pacjentem rozpoczynają od rzetelnego wywiadu. Zadają właścicielowi pytania, które pozwalają im lepiej poznać konkretnego czworonoga, a także dowiedzieć się, jak wygląda jego dzień i jak obchodzą się z nim domownicy. Co ważne, zwierzak musi być obecny przy rozmowie – jego obserwacja pozwoli specjaliście zyskać pełniejszy obraz sytuacji, poznać charakter zwierzęcia i ułatwi mu znalezienie możliwej przyczyny konkretnego zachowania.

Na tej podstawie specjalista będzie w stanie doradzić, jakie zmiany (np. ćwiczenia) możesz wprowadzić, aby pomóc swojemu pupilowi. Oczywiście behawiorysta pozostanie z tobą w regularnym kontakcie, dzięki czemu będziecie mogli na bieżąco weryfikować, czy ustalone działania zdają egzamin, czy należy zmienić podejście, bo nie przynoszą pożądanego skutku.

 

Nie da się jednoznacznie określić, ile będzie trwała terapia w przypadku danego zwierzaka. U jednego pacjenta wystarczy kilka spotkań, aby osiągnąć w pełni zadowalający dla właściciela efekt, a w innym przypadku może okazać się to niewystarczające, ponieważ problem jest już w bardziej zaawansowanym stadium.

 

Jeśli konkretne zachowanie pupila cię niepokoi i znacząco wpływa na wasze codzienne funkcjonowanie, nie zwlekaj – już dziś umów się na konsultację z naszym behawiorystą!

ZADZWOŃ:

604 915 797

ODWIEDŹ:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem DOG-TOREK w Piekarach Śląskich:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ