GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Chipowanie zwierząt w Radzionkowie

 

PLUTO - WETERYNARZ W RADZIONKOWIE

ul. ks. Knosały 61A, Radzionków

 

TELEFON: 690 606 241

 

Chipowanie zwierząt to w pełni bezpieczna, nowoczesna forma identyfikacji zwierząt wykorzystywana głównie u psów i kotów. Metoda ta polega na wprowadzeniu pod skórę mikroczipu, co pozwala na szybką lokalizację zaginionych, skradzionych, czy odnalezionych zwierząt. Niezbędna w podróżach zagranicznych, pozwala uzyskać specjalny kod kreskowy przypisany wyłącznie jednemu zwierzęciu.

Na czym polega chipowanie zwierząt w Radzionkowie?

 

Implantacja mikrochipów u zwierząt domowych, to mało inwazyjny zabieg polegający na wszczepieniu unikalnego chipu pod skórę zwierzęcia. Aplikacja identyfikatora odbywa się za pomocą strzykawki w środkowej części szyi po jej lewej stronie lub w części grzbietowej między łopatkami. Jest w zasadzie bezbolesna i daje pewność dożywotniej identyfikacji zwierzęcia.

 

Czy mikrochip jest bezpieczny dla mojego psa lub kota?

 

Mikrochipy zawierają 15-cyfrowy identyfikator, który wykorzystując odbijanie fal radiowych, pozwala na szybką identyfikację właściciela. W bazie danych numer mikrochipu połączony jest bowiem z informacjami o posiadaczu psa lub kota. Odnalezienie go nie stanowi więc żadnego problemu.

 

Wszczepiony mikrochip nie ogranicza aktywności zwierzęcia. Od razu po implantacji można udać się z psem lub kotem do domu. Chip nie wymaga wymiany ani nie zużywa się. Nie powoduje też żadnych odczynów u zwierząt.
 

Wyjazd ze zwierzęciem domowym za granicę - obowiązek implantacji mikrochipu!

 

Decydując się na wyjazd z psem lub kotem za granicę, należy pamiętać o kilku ważnych krokach. Poza obowiązkowemu szczepieniu na wściekliznę i odrobaczeniu trzeba też zwierzę odpowiednio oznakować. Podstawą do wydania pupilowi paszportu umożliwiającego swobodne przemieszczanie się, jest wszczepienie mikrochipu.

 

Elektroniczne znakowanie zwierząt wyparło wcześniejsze oznakowanie tatuażami. Tego typu identyfikacja wymagana jest podczas podróży na terenie Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i państw azjatyckich. Po zachipowaniu rejestrujemy od razu numer identyfikacyjny w międzynarodowej bazie zwierząt Safe Animal. Dopiero po dokonaniu tego wpisu i wykonaniu niezbędnych szczepień u psa lub kota, można ubiegać się o wydanie zwierzęcego paszportu.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce Paszport dla zwierząt.

ZADZWOŃ DO NAS:

690 606 241

ODWIEDŹ NAS:

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

[sprawdź jak dojechać]

Administratorem danych osobowych jest Pluto Gabinet Weterynaryjny Aleksandra Rożeńska, ks. Knosały 61A, 41-922 Radzionków, NIP: 4980127035. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy, na Twoje żądanie, w celu dokonania odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy oraz realizacji usług będą przetwarzane do zakończenia umowy o świadczenie usług z Administratorem oraz czas niezbędny do wywiązania się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa (rozliczenia, przedawnienia roszczeń). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia  odpowiedź na zapytanie. Pozostałe zasady przetwarzania danych określa Polityka prywatności.

Imię
Nazwisko
Twój telefon:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub przez formularz.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ