GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Dermatologia zwierzęca

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

Twój pies lub kot ciągle się drapie? A może wygryza sobie nieustannie tę samą część sierści lub nietypowo potrząsa uszami? Niestety, oznacza to, że może cierpieć na jedno ze schorzeń dermatologicznych, alergię, a nawet atopię. Nasi wykwalifikowani weterynarze z gabinetu Dog-torek w Piekarach Śląskich przebadają kompleksowo twoje zwierzę, oceniając stan jego skóry oraz sierści. Doradzą w kwestiach pielęgnacji i w razie konieczności zlecą odpowiednie badania. A wszystko po to, by pomóc Twojemu pupilowi odzyskać komfort.

Kiedy skorzystać z konsultacji dermatologicznej u weterynarza?
 

Gdy zauważyłeś u swojego pupila niepokojące objawy w postaci przerzedzonej sierści, świądu, miejscowego łysienia, zaczerwienienia skóry, problemów z pazurami lub uszami, warto odwiedzić weterynarza świadczącego usługi z zakresu dermatologii. To wyspecjalizowany fachowiec, który jest w stanie dokładnie ocenić kondycję skóry zwierzęcia i zdiagnozować problem.

 

Leczenie chorób skóry u zwierząt na Śląsku
 

Psy i koty cierpią na choroby skóry niezwykle często. Stany zapalne, atopie, czy alergie nie są jednak łatwe w rozpoznaniu i leczeniu. Dlatego ważne jest, by w porę zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, który postawi trafną diagnozę.

 

Psy podobnie jak ludzie mogą negatywnie reagować na unoszące się w powietrzu pyłki. A choroby grzybicze ucha czy sierści są dla nich wyjątkowo niekomfortowe. Kłopoty ze skórą u zwierząt domowych stanowią najczęściej złożony problem, wynikający z patologicznych zmian w obrębie organów wewnętrznych.

 

Dermatologia zwierząt obejmuje leczenie:

 

 • alergii
 • chorób autoimmunologicznych i immunologicznych
 • infekcji skóry
 • zapalenia uszu
 • łysienia zapalnego i niezapalnego
 • chorób pasożytniczych wywołujących zmiany skórne
 • schorzeń endokrynologicznych
 • łojotoku pierwotnego i wtórnego
 • chorób pazurów
 • zaburzeń rogowacenia
 • nieprawidłowości związanych z pigmentacją

 

Badania i testy dermatologiczne zwierząt na Śląsku
 

Analizy dermatologiczne obejmują wiele różnych typów testów. W naszych gabinetach w Radzionkowie i Piekarach Śląskich wykonujemy między innymi:

 

 • Badania zaskorbin naskórka – podstawowe testy diagnostyczne wykonywane w celu ustalenia schorzeń o podłożu pasożytniczym. W zależności od potrzeb próbka skóry pobierana jest skalpelem powierzchniowo lub głęboko. U psów najczęściej wykonuje się pobór w okolicach małżowin usznych lub w bocznych obszarach stawów łokciowych. U kotów test przeprowadza się zazwyczaj z obszaru bocznej powierzchni ramienia. Tego typu badanie mikroskopowe pozwala wykryć m.in. grzybicę, świerzbowiec czy nużycę. 
 • Wymazy na obecność bakterii i grzybów – badania umożliwiające identyfikację grzybów drożdżopodobnych, dermatofitów czy bakterii odpowiedzialnych za zły stan skóry zwierzęcia. Pozwalają potwierdzić lub wykluczyć np. grzybicę skóry.
 • Posiewy diagnozujące choroby grzybicze lub bakteryjne – testy pozwalające na ustalenie w krótkim czasie typu drobnoustrojów wywołujących reakcje skórne.

 

Jak przygotować zwierzę do wizyty u dermatologa?
 

Przed umówieniem się u specjalisty, warto wybrać się najpierw do weterynarza domowego, który wstępnie oceni stan skóry zwierzęcia i wówczas w razie potrzeby skieruje do weterynarza świadczącego usługi dermatologiczne. Sama wizyta dermatologiczna jest z reguły dłuższa niż klasyczna kontrolna. Należy zarezerwować sobie ok. 60 minut. Na 2 dni przed planowanym badaniem nie należy zwierzęcia kąpać. Nie zaleca się również czyszczenia uszu i podawania do nich leków. Na wizytę należy zabrać dotychczasowe wyniki badań, książeczkę zdrowia, historię leczenia i ewentualnie nazwy stosowanych leków. Koniecznie trzeba sprawdzić i zapisać typ podawanego jedzenia. Idealnie jest przyjść z kotem lub psem na czczo, gdyż niewykluczone są badania krwi.

 

ZADZWOŃ:

604 915 797

ODWIEDŹ:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem DOG-TOREK w Piekarach Śląskich:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ