GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Nefrologia zwierzęca

 

PLUTO - WETERYNARZ W RADZIONKOWIE

ul. ks. Knosały 61A, Radzionków

 

TELEFON: 690 606 241

 

W gabinecie weterynaryjnym Pluto w Radzinkowie zajmujemy się kompleksowo diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób nerek zwierząt domowych. Nasi weterynarze pomagają rozpoznać schorzenia tych organów oraz ewentualne nieprawidłowości w obrębie ich funkcjonowania. Zalecając odpowiednią metodę leczenia, chronią zwierzęta przed poważnymi konsekwencjami tych zaburzeń. Tym samym pozwalają zabezpieczyć czworonogi przed uszkodzeniem innych organów wewnętrznych.

Objawy choroby nerek i układu moczowego u zwierząt
 

Podobnie jak u ludzi, także i u zwierząt nerki odgrywają bardzo ważną rolę. Oczyszczają krew z toksycznych produktów przemiany materii. Warto także wiedzieć, że ich praca wpływa na inne organy w obrębie wielu układów.

 

Zasadniczo istnieją dwie przesłanki do konsultacji nefrologicznej – niepokojące symptomy oraz patologie wykryte podczas badań profilaktycznych. Wśród najczęściej występujących objawów, które zwiastują nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek, zalicza się:

 

  • wymioty
  • apatię
  • brak apetytu
  • zapach mocznika w wydychanym powietrzu
  • zapalenie dziąseł
  • bladość błon śluzowych
     

Diagnostyka chorób nerek u psa i kota na Śląsku
 

W celu uzyskania pełnej diagnostyki nefrologicznej wykonujemy szereg badań i testów. W naszej pracowni przeprowadzamy badania laboratoryjne zwierząt (w tym morfologię, biochemię, jonometrię krwi, badania moczu, posiew bakteriologiczny i mikologiczny), badania obrazowe zwierząt (m.in. USG i RTG) oraz badania histopatologiczne (cytologiczne i patomorfologiczne).

 

Jak dbać o zwierzęta z chorobami nerek?
 

Warto pamiętać, że jeśli opiekujemy się psem lub kotem z wykrytymi nieprawidłowościami nefrologicznymi, prócz odpowiedniej diety należy regularnie poddawać zwierzęta badaniom krwi i moczu, USG oraz pomiarom ciśnienia. Każde z tych zaleceń wykonasz w naszym gabinecie Dog-torek w Piekarach Śląskich na Śląsku. Zachęcamy do kontaktu!

ZADZWOŃ:

690 606 241

ODWIEDŹ:

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem PLUTO w Radzionkowie:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ