GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Chirurgia zwierzęca

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

W niektórych przypadkach leczenie zwierząt nie polega tylko na podawaniu leków. Czasami zachodzi konieczność przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych w celu usunięcia zmian chorobowych. Poza tym zwierzęta są narażone na nieszczęśliwe zdarzenia losowe, jakimi są wypadki lokomocyjne. W takich sytuacjach nasz zwierzak potrzebuje natychmiastowej pomocy.

W zaprzyjaźnionym gabinecie weterynaryjnym Dog-torek w Piekarach Śląskich wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii twardej, miękkiej oraz ortopedii. W głównej mierze kładziemy nacisk na zapewnieniu jak najlepszej jakości usług oraz higieny wykonywanych zabiegów. Dysponujemy także pełnym wyposażeniem chirurgicznym, a materiały i narzędzia używane do przeprowadzania zabiegów spełniają rygorystyczne standardy weterynaryjne.

 

Zabiegi chirurgiczne dla zwierząt domowych na Śląsku

 

W naszym gabinecie weterynaryjnym wykonujemy następujące zabiegi:

 

  • sterylizacja
  • kastracja
  • szycie ran
  • operacje przewodu pokarmowego
  • cesarskie cięcia
  • usuwanie kamieni z pęcherza moczowego
  • usuwanie guzów
  • chirurgiczne leczenie złamań kości
  • korekcje chirurgiczne wad kończyn

 

Zabieg sterylizacji suczki lub kotki

 

Sterylizacja to zabieg polegający na usunięciu macicy wraz z jajnikami u samicy. Niesie ona ze sobą sporo korzyści. Kotki lub suczki nie męczą się podczas ciąż urojonych. Po takiej operacji znikają problemy związane z rują, bądź cieczką, tym samym przyczyniając się do wyeliminowania ryzyka związanego z „wpadką” i problemu z maluchami. Dodatkowo sterylizacja u kotki lub suczki chroni przed nowotworami narządów rodnych. Dzięki temu w przyszłości nie skazujemy swojego pupila na leczenie uciążliwych przypadłości.

 

Zabieg kastracji psa i kota
 

Kastracja to całkowite usunięcie jąder u samców. Zabieg ten jest zalecany, aby pies, czy kot mógł uniknąć uciążliwych chorób. Po operacji u samca spada poziom testosteronu, staje się mniej agresywny i nie pojawią się obawy, że ucieknie do samicy. Kastracja samców zmniejsza włóczęgostwo, chronimy zwierzęta przed zaginięciem, dzięki czemu pomagamy walczyć z bezdomnością. Poza tym, życie takiego zwierzaka wg badań może być dłuższe nawet o 2 lata.

 

Czy zabiegi chirurgiczne dla zwierząt są bezpieczne?
 

Wszystkie zabiegi chirurgii zwierzęcej są wcześniej planowane. Dokładnie skonsultujemy z Tobą, jak należy przygotować zwierzaka do zabiegu. Przed operacją stan pacjenta jest szczegółowo diagnozowany, nim podejmiemy decyzję o jego przeprowadzeniu.

 

Dokładamy starań, aby zwierzę odczuwało jak najmniej niedogodności. Podczas znieczulenia zwierzęta nie czują bólu. Staramy się ponad wszystko minimalizować ryzyko związane z zabiegiem, dlatego podczas operacji funkcje życiowe są stale monitorowane.

 

W pewnych okolicznościach skorzystanie z pomocy weterynarza świadczącego usługi z zakresu chirurgii jest koniecznością. Warto dokładnie obserwować zmiany w zachowaniu zwierząt. Mogą one wynikać nie tyle z charakteru pupila, ile z rozwoju podstępnej choroby. Obserwujmy nasze zwierzęta także pod kątem podejrzanych zmian na ciele. Zapobiegajmy chorobom i unikajmy czynników negatywnie wpływających na naszego pupila. Jeśli jednak Twój zwierzak będzie wymagał pomocy specjalisty, zgłoś się do nas.

 

ZADZWOŃ:

604 915 797

ODWIEDŹ:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem DOG-TOREK w Piekarach Śląskich:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ