GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

Anestezjologia zwierzęca

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

Doskonale wiemy, jak bardzo niepokojącym dla właściciela zabiegiem jest często konieczne wprowadzenie pupila w stan narkozy. Na szczęście u nas będziesz mógł odetchnąć z ulgą – w gabinecie weterynaryjnym Dog-torek w Piekarach Śląskich nad jego bezpieczeństwem będzie czuwał weterynarz anestezjolog z odpowiednim doświadczeniem w zakresie anestezjologii zwierząt. Za każdym razem stosujemy nowoczesne, dopasowywane indywidualnie leki oraz metody maksymalnie zmniejszające ryzyko powikłań.

W naszym zaprzyjaźnionym gabinecie Dog-torek w Piekarach Śląskich wykorzystywane są najnowocześniejsze techniki aplikacji znieczulenia miejscowego i ogólnego, dobierane między innymi na podstawie rasy, wieku, wielkości oraz szeregu badań, poprzedzających zabieg. Zarówno przed, jak i po przeprowadzeniu operacji obejmujemy zwierzę kompleksową opieką, bacznie obserwując jego parametry życiowe i zachowanie podczas procesu wybudzania. W całkowicie komfortowych, bezstresowych dla niego warunkach.

 

Anestezjologia zwierząt na Śląsku - zadbamy o bezpieczeństwo Twojego pupila
 

Głównym zadaniem lekarza zajmującego się anestezjologią zwierząt jest zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa i komfortu zwierzaka podczas zabiegów wymagających aplikacji znieczulenia zarówno miejscowego, jak i ogólnego. Do jego zadań należy dobór odpowiedniego środka na podstawie szeregu badań i przeprowadzonego wywiadu, a także jego aplikacja i monitorowanie parametrów organizmu pupila aż do całkowitego wybudzenia.

 

Weterynarz wprowadzający zwierzęta w narkozę musi posiadać bogatą, aktualną wiedzę farmakologiczną z zakresu środków znieczulających i możliwych powikłań oraz potrafić zniwelować skutki podania danego preparatu w przypadku ich wystąpienia. Jego obecność jest nieodzowna podczas każdej wykonywanej operacji – to właśnie on czuwa nad tym, by zwierzę nie czuło bólu lub nie wybudziło się zbyt wcześnie oraz nad jego ogólnym bezpieczeństwem w trakcie zabiegu.

 

Metody anestezjologii u zwierząt
 

W weterynarii wyróżniamy dwie podstawowe metody wprowadzania zwierzęcia w stan narkozy. Pierwszą z nich jest narkoza infuzyjna u zwierząt, polegająca na dożylnym podaniu odpowiednio dobranego preparatu. Z uwagi na brak możliwości jej przerwania, wykorzystywana jest jedynie podczas krótkich zabiegów stomatologicznych, RTG, czy szycia ran. Wraz z upływem czasu dochodzi do metabolizowania podanego leku oraz stopniowego wybudzania się.

 

Dużo bezpieczniejszą metodę stanowi narkoza wziewna u zwierząt, polegająca na podaniu mieszanki tlenu i gazu anestetycznego bezpośrednio do płuc poprzez specjalny aparat. W razie sytuacji zagrażającej życiu lekarz może odciąć dopływ gazu, doprowadzając do szybkiego wybudzenia. Sposób ten cechuje się więc dużo większym bezpieczeństwem, rzadko prowadząc do powikłań i pozwalając pacjentowi szybciej dojść do siebie.

W gabinecie Dog-torek w Piekarach Śląskich w obu wymienionych metodach zachowujemy maksymalne bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku zwierząt z grupy zwiększonego ryzyka. Parametry pacjenta monitorowane są za pomocą pulsykometru, kardiomonitora oraz w razie potrzeby dodatkowego stetoskopu przełykowego. Podczas każdego zabiegu specjaliście towarzyszy asystent lub drugi lekarz weterynarii. Dzięki temu zyskujesz pewność, że twój pupil jest w dobrych rękach i wróci do ciebie w pełni sił!

Postaw na specjalistów! Umów się na wizytę u Dog-torka w Piekarach Śląskich.

 

Jak przygotować zwierzę do narkozy?
 

W celu zwiększenia bezpieczeństwa przed wykonaniem znieczulenia zlecamy wykonanie badań diagnostycznych krwi, elektrokardiografii oraz RTG klatki piersiowej. Dzięki temu nasi lekarze są w stanie wyeliminować leki, które mogłyby doprowadzić do powikłań bądź pogorszenia stanu zdrowia i zastosować najbardziej odpowiedni preparat.

 

Anestezjologia zwierząt - zagrożenia
 

O ile w niektórych przypadkach aplikacja znieczulenia jest koniecznością, tak należy pamiętać, że zawsze niesie ona ze sobą pewne ryzyko. W grupie szczególnie narażonej na powikłania znajdą się przede wszystkim starsze zwierzęta i szczenięta. Ponadto niektóre rasy, takie jak mops, buldog czy pers, wykazują genetyczną wrażliwość na konkretne leki do narkozy. Nasi doświadczeni lekarze za każdym razem dokonują dokładnej analizy możliwości podania danego preparatu.

 

Często zamiast zastosowania znieczulenia całkowitego istnieje możliwość wykonania zabiegu pod znieczuleniem miejscowym. Niezależnie od zastosowanej metody, nasz lekarz bez przerwy obserwuje zwierzę, kontrolując tętno, temperaturę, ciśnienie, rytm serca i oddech. Dzięki temu w razie wystąpienia komplikacji możemy podjąć natychmiastową reakcję.

ZADZWOŃ:

604 915 797

ODWIEDŹ:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Masz pytanie? Skontaktuj się z Weterynarzem DOG-TOREK w Piekarach Śląskich:  osobiście, telefonicznie lub mailowo.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ