GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

07 kwietnia 2023

Pogotowie weterynaryjne – kiedy skorzystać z pomocy?

Numer do zaufanego pogotowia weterynaryjnego powinien stanowić pozycję obowiązkową w telefonie każdego posiadacza zwierząt. Rokrocznie takie gabinety ratują życie i zdrowie tysięcy pupili, dla których każda godzina zwłoki oznaczałaby mniejsze szanse na przeżycie lub utrzymanie zdrowia. Sprawdź, kiedy skorzystać z pomocy pogotowia dla zwierząt oraz jak wybrać najlepszą placówkę. 

 

Pogotowie weterynaryjne – gdy zwierzę potrzebuje pilnej pomocy

 

Podstawowym zadaniem, realizowanym przez pogotowia weterynaryjne, jest świadczenie pomocy potrzebującym zwierzętom przez całą dobę i we wszystkie dni w tygodniu. Placówki te obsadzone są przez wykwalifikowaną kadrę i posiadają wszystkie niezbędne aparaty diagnostyczne oraz leki. W skład realizowanych przez nie usług wchodzą m.in. czynności laboratoryjne, diagnostyka obrazowa, chirurgia, opieka pooperacyjna, transfuzje krwi, a także stały monitoring stanu parametrów życiowych zwierząt.

 

Co istotne pogotowie weterynaryjne pomaga zarówno zwierzętom domowym, jak i osobnikom dzikim lub bezdomnym, najczęściej na podstawie umów zawartych z gminami. Do obowiązków gabinetów tego rodzaju należy także pełna opieka nad zwierzętami poszkodowanymi w wypadkach oraz wizyty domowe, świadczone zawsze, gdy właściciel nie ma możliwości przywiezienia swojego pupila, bądź gdy transport naraża zwierzę na utratę zdrowia. 

 

Pogotowie weterynaryjne na Śląsku – zakres usług

 

Do zadań pogotowia weterynaryjnego należy realizowanie wszystkich działań diagnostycznych i zabiegów, pozwalających ocenić stan zwierzęcia i przeprowadzić niezbędne leczenie. Do usług świadczonych przez takie placówki należą:

  • przeprowadzanie badań u zwierząt po wypadkach i leczenie pourazowe – także u zwierząt egzotycznych lub dzikich, np. saren, dzików i jeleni,
  • leczenie bezdomnych chorych lub poszkodowanych zwierząt – pogotowie weterynaryjne ma obowiązek przyjąć bezdomne zwierzę, odwożąc je do schroniska po skończeniu badań lub leczenia,
  • diagnostyka – pełne badania zdrowotne w przypadku podejrzenia groźnych chorób lub urazów,
  • farmakoterapia – w sytuacji, gdy stan zdrowia tego wymaga, lekarz pogotowia weterynaryjnego przepisuje i podaje niezbędne leki,
  • chirurgia – wszystkie działania, mające na celu uratowanie zdrowia lub sprawności,
  • wizyty domowe – realizowane zawsze, gdy transport zwierzęcia do gabinetu naraża je na śmierć lub uszczerbek na zdrowiu.

 

Kontakt z klinikami pogotowia weterynaryjnego odbywa się zazwyczaj telefonicznie lub poprzez internetowe formularze kontaktowe. Niektóre gabinety umożliwiają także skorzystanie z czatu lub videorozmowy. Co istotne na terenie całego kraju pod numerem alarmowym 983 zostaniemy przekierowani do placówki najbliższej naszej lokalizacji.

Twój pupil potrzebuje szybkiej pomocy? Skorzystaj z pomocy pogotowia weterynaryjnego

Kiedy zgłosić się do pogotowia weterynaryjnego?

 

Każda placówka pogotowia weterynaryjnego jest zobligowana do świadczenia wszystkich usług, mających na celu ochronę zdrowia i życia zwierząt. Dzięki możliwości realizacji szerokiego zakresu zabiegów na pomoc specjalistów możesz liczyć w przypadku każdej niepokojącej sytuacji zdrowotnej zwierzęcia domowego, bezdomnego, dzikiego lub hodowlanego.

 

Najczęstszymi wskazaniami do interwencji pogotowia są wypadki drogowe z udziałem zwierząt, a także urazy i nagłe pogorszenie zdrowia psów, kotów i innych gatunków domowych (w tym egzotycznych).

 

Pogotowie weterynaryjne na Śląsku – gabinet Dog-torek w Piekarach Śląskich

 

Pamiętaj, że jako gabinet weterynarii Pluto świadczymy usługi pogotowia weterynaryjnego na terenie Radzionkowa, Piekar Śląskich i okolicznych miast. Pozostajemy do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta oraz poza godzinami pracy naszych gabinetów. W przypadku konieczności otrzymania natychmiastowej pomocy prosimy o telefon pod numer 503 766 782.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ