GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

22 lipca 2022

Jak wybrać dobrego weterynarza dla swojego pupila?

Troska, profesjonalizm i zaangażowanie to tylko niektóre cechy dobrego weterynarza. Szukając pomocy dla swojego pupila, warto postawić na gabinet świadczący kompleksowy zakres usług. Na co zwrócić uwagę wybierając weterynarza dla swojego psa, kota lub gryzonia? Podpowiadamy w tym artykule!

 

Weterynarz z powołania, czyli kto?

 

Dobry weterynarz to niewątpliwie ten z odpowiednim wykształceniem i umiejętnościami (również w zakresie komunikacji ze zwierzęciem). Tu liczy się przede wszystkim ukończenie odpowiedniej szkoły oraz udział w kursach doszkalających. Pozwalają one wnioskować, że dana osoba ma odpowiednią wiedzę do tego, by pomóc cierpiącemu zwierzęciu i wdrożyć odpowiednią metodę leczenia. Jednocześnie jest w stanie zaproponować nowoczesne metody terapii. Doświadczony specjalista jest w stanie natychmiast zareagować w nagłej sytuacji. Dzięki wieloletniej praktyce szybciej wykryje też wiele chorób o nietypowych objawach.

 

Jednak nie tylko wiedza, umiejętności i kompetencje stanowią o tym, że dany weterynarz stanie się odpowiednim lekarzem dla twojego zwierzaka. Oczywiście wszystkie te cechy są niezwykle ważne, jednak liczy się coś jeszcze – podejście do zwierząt. O tym, jak ważna to kwestia przekonał się z pewnością każdy, kto choć raz trafił na weterynarza, który nie traktuje każdego pacjenta indywidualnie i zwierzę nie czuje się przy nim komfortowo. Po tym, jak lekarz zachowuje się wobec zwierzaka, często bardzo szybko można stwierdzić, czy swoją pracę wykonuje z pasją i jest odpowiednim wyborem dla twojego pupila. Podczas wizyty obserwuj przede wszystkim reakcje czworonoga. Weterynarz nie stara się go uspokoić, nawet gdy jest wyraźnie zestresowany? Ma małe pokłady cierpliwości i jest wobec niego mało empatyczny? To nie będzie dla niego odpowiedni lekarz.

 

Dobry weterynarz darzy zwierzęta miłością, a jednocześnie zachowuje wobec nich potrzebny do dobrego wykonywania zawodu dystans. Bardzo ważny jest również sposób komunikacji z właścicielem. Jasno przekazywane informacje o stanie zdrowia zwierzaka, cierpliwie udzielane odpowiedzi na pytania i przydatne porady w zakresie dalszej opieki nad pupilem są dla właścicieli bardzo ważne.

 

Doświadczenie, podejście do zwierząt i rzetelna komunikacja z właścicielem - na te rzeczy zwróć uwagę, wybierając weterynarza

 

Zakres usług weterynarza - czy jest dopasowany do twoich potrzeb?

 

Obecnie gabinety weterynaryjne są w stanie kompleksowo zająć się zwierzakiem. Pracujący w nich lekarze specjalizują się w rozmaitych dziedzinach, dzięki czemu właściciele czworonogów zyskują fachowców, którzy są w stanie precyzyjnie zdiagnozować dolegliwości, z jakimi zmaga się pupil.

 

W ofercie poszczególnych gabinetów możemy znaleźć usługi z zakresu kardiologii, okulistyki, chirurgii, dermatologii i ortopedii. Coraz więcej placówek zapewnia również konsultacje w zakresie zwierzęcej endokrynologii, neurologii, alergologii, nefrologii i stomatologii.

 

Najbardziej profesjonalne lecznice proponują także konsultacje behawioralne dla zwierząt oraz rozszerzone badania laboratoryjne i obrazowe. Posiadają nie tylko odpowiedni personel, ale także nowoczesny sprzęt i profesjonalne narzędzia. Udając się do takiej lecznicy, możemy w razie potrzeby wykonać wszelkie niezbędne badania w jednym miejscu – bez konieczności odwiedzania różnych placówek.

 

Opinie o weterynarzu w sieci i nie tylko

 

Zdecydowana większość współczesnych gabinetów posiada swoje strony internetowe czy profile w mediach społecznościowych. Warto do nich zajrzeć przed umówieniem pierwszej wizyty. Opinie innych właścicieli z pewnością pomogą ci podjąć decyzję, czy warto skorzystać z usług danego gabinetu, czy lepiej szukać pomocy gdzieś indziej. Z zamieszczanych opinii można wyczytać między innymi, czy lekarze w nim pracujący są kompetentni, jakie mają podejście do zwierząt i jak placówka wypada pod względem cenowym.

 

O opinię na temat konkretnego gabinetu lub lekarza warto spytać znajomych właścicieli zwierząt domowych. Może akurat, któryś z nich korzystał z usług danego miejsca i może wypowiedzieć się na jego temat.

 

Warto zaznaczyć, że głównym kryterium wyboru odpowiedniego lekarza nie powinna być wielkość lecznicy. Zarówno w małych rodzinnych placówkach, jak i wysoko wyspecjalizowanych klinikach pracują empatyczni, profesjonalni lekarze ze znakomitym podejściem do zwierząt, którzy są w stanie zagwarantować twojemu pupilowi odpowiednią opiekę.

 

Tym, co powinno zdecydować o skorzystaniu z danego gabinetu weterynaryjnego, są m.in.:

  • zakres usług,
  • doświadczenie i wiedza lekarzy,
  • podejście do pacjenta i właściciela,
  • możliwość kontaktu w nagłych przypadkach,
  • wyposażenie i czystość.

 

Jeśli szukasz weterynarza, który zapewni odpowiednią opiekę twojemu zwierzakowi w Radzionkowie, Piekarach Śląskich lub okolicach serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu weterynaryjnego Pluto w Radzionkowie. W nagłych przypadkach jesteśmy czynni całodobowo 24/7. Sprawdź zakres naszych usług także dla zwierząt egzotycznych.

  

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ