GABINET WETERYNARYJNY PLUTO UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

DOG-TOREK tupta też nocą!

 

NAJLEPSZY WETERYNARZ DLA JEŻY PIGMEJSKICH W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

Jeże pigmejskie, za sprawą Internetu, w zaledwie kilka lat podbiły nasze serca swym uroczym wyglądem i sposobem życia. Ich hodowla w warunkach domowych staje się coraz bardziej popularna. Przed przygarnięciem ich pod swój dach pamiętaj jednak, że zwierzęta te także potrzebują opieki zarówno twojej, jak i weterynarza.

Weterynarz dla jeży pigmejskich na Śląsku


Leczenie jeży pigmejskich wymaga ukierunkowanej wiedzy, którą niewiele gabinetów jest w stanie zaoferować. W gabinecie Dog-torek w Piekarach Śląskich możesz być jednak pewien, że zaopiekujemy się twoim pupilem lepiej, niż gdziekolwiek indziej! Wszystkie osoby z województwa śląskiego zapraszamy do skorzystania z usług dr. Jana Bagrowskiego – naszego specjalisty, zajmującego się egzotycznymi gatunkami zwierząt.

 

Diagnostyka i leczenie jeży pigmejskich


W gabinetach Pluto i Dog-torek zajmujemy się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem chorób i urazów jeży pigmejskich. Nasz zespół za każdym razem daje z siebie wszystko, udowadniając, że należymy do najlepszych na Śląsku! 

 

W ramach diagnostyki jeży pigmejskich wykonujemy:

 

 • badania moczu i kału
 • badania morfologiczne i biochemiczne krwi
 • RTG
 • badania cytologiczne i histopatologiczne
 • Echokardiografia
 • USG

 

W naszych gabinetach wykonujemy następujące zabiegi chirurgiczne jeży pigmejskich:

 

 • sterylizacja i kastracja
 • usuwanie zmian nowotworowych
 • operacje przewodu pokarmowego
 • operacje układu rozrodczego
 • operacje pęcherza moczowego
 • zabiegi ortopedyczne
   

Hodowla jeży pigmejskich - o czym pamiętać i jak o nie dbać?


Szczęśliwie dla posiadacza, jeże pigmejskie nie należą do zwierząt szczególnie trudnych w hodowli. Dobrze adaptują się do warunków domowych, pod warunkiem zapewnienia im odpowiedniego środowiska.

 

Po pierwsze – jeże pigmejskie należy trzymać w temperaturze pokojowej, przynajmniej 22 st.C. Jako gatunek o afrykańskim rodowodzie uwielbiają ciepło i nie tolerują zimna – w przypadku wychłodzenia przechodzą w stan hibernacji, który może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Koniecznością będzie więc zakup terrarium z funkcją regulacji temperatury oraz poidełka.

 

Jeże pigmejskie nie wymagają wytrawnego jadłospisu – ważne jednak, by zawierał on dużo białka i niewiele tłuszczu. W środowisku naturalnym żywią się insektami, zaś w warunkach domowych możemy karmić je nawet dobrej jakości suchą karmą dla zwierząt, bogatą w witaminy i mikroelementy. Raz na jakiś czas warto dodać im do diety świerszcze, karaluchy czy larwy mącznika. Okazjonalnie możemy poczęstować je także jabłkami, bananami, gruszkami, truskawkami czy melonami – nie powinny jednak one stanowić głównego źródła ich pożywienia. W kwestii napojów – najlepsza będzie niegazowana woda.

 

Dobrą praktykę będzie stanowiło odbywanie regularnych wizyt kontrolnych, podczas których nasz weterynarz od jeży pigmejskich dokładnie zbada twojego zwierzaka. W gabinetach Pluto i Dog-torek dzięki zaawansowanym technikom diagnostycznym i empatycznej kadrze jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym – nawet najbardziej wymagającym – przypadkiem!

 

Najczęstsze choroby i schorzenia jeży pigmejskich

 

W warunkach naturalnych jeże pigmejskie żyją do 3 lat, a w domowych – do 5-6 lat. Jeśli chcemy, by nasz przyjaciel trwał przy nas jak najdłużej, warto wiedzieć, kiedy należy zwrócić się do weterynarza. Pod względem pasożytów, zagrożenie dla jeżyków stanowią:

 

 • świerzb
 • roztocza
 • kleszcze
 • wszoły
   

Równie dużym zagrożeniem są dla nich choroby układu pokarmowego. W większości przypadków odpowiada za nie błędna higiena klatki – zalecamy więc najlepiej codzienne czyszczenie poidełka, miseczki z pokarmem oraz terrarium.

 

Z uwagi na swą ciepłolubność, zwierzęta te często zapadają na przeziębienia, wywoływane nagłą zmianą temperatury bądź umieszczeniem klatki w zbyt chodnym miejscu. Charakterystyczny objaw stanowi wtedy wydzielina z nosa, a także głośniejszy oddech. Świszczący oddech może zaś sugerować poważniejsze choroby układu oddechowego, dlatego też każdy taki przypadek powinien zdiagnozować weterynarz jeży pigmejskich.

ZADZWOŃ DO NAS:

604 915 797

ODWIEDŹ NAS:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Administratorem danych osobowych jest Pluto Gabinet Weterynaryjny Aleksandra Rożeńska, ks. Knosały 61A, 41-922 Radzionków, NIP: 4980127035. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy, na Twoje żądanie, w celu dokonania odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy oraz realizacji usług będą przetwarzane do zakończenia umowy o świadczenie usług z Administratorem oraz czas niezbędny do wywiązania się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa (rozliczenia, przedawnienia roszczeń). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia  odpowiedź na zapytanie. Pozostałe zasady przetwarzania danych określa Polityka prywatności.

Imię
Nazwisko
Twój telefon:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub przez formularz.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00-15:00

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

UMÓW WIZYTĘ